ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREChiny
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
Chiny24.com


SERWIS INFORMACYJNY CIRE 24

W 2020 r. na całym świecie dodano 93 GW nowych mocy w instalacjach wiatrowych
28.03.2021r. 09:15

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Według Global Wind Energy Council (GWEC) i World Wind Energy Association (WWEA) w 2020 r. na całym świecie dodano 93 GW nowych mocy w elektrowniach wiatrowych, czyli o 53 proc. więcej niż w 2019 r.
Chiny dodały 52 GW mocy, w tym ok. 49 GW w instalacjach lądowych i 3 GW w instalacjach morskich. Państwo Środka ma obecnie 289 GW mocy zainstalowanej w elektrowniach wiatrowych. To 39 proc. światowej mocy w tych instalacjach.

Stany Zjednoczone w 2020 r. dodały 16,2 GW mocy w projektach wiatrowych, w tym 19 proc. pochodziło z instalacji na lądzie, osiągając łącznie 122 GW.
Brazylia zainstalowała 2,3 GW, zwiększając moce wiatrowe na lądzie do 17,7 GW, podczas gdy Niemcy dodały 1,7 GW (do ok. 63 GW).

Czytaj również:
Enerdata , CIRE.PL

DODAJ KOMENTARZ
Redakcja portalu CIRE informuje, że publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu CIRE. Redakcja portalu CIRE nie ponosi odpowiedzialności za ich treść.

Przesłanie komentarza oznacza akceptację Regulaminu umieszczania komentarzy do informacji i materiałów publikowanych w portalu CIRE.PL
Ewentualne opóźnienie w pojawianiu się wpisanych komentarzy wynika z technicznych uwarunkowań funkcjonowania portalu. szczegóły...

Podpis:


Poinformuj mnie o nowych komentarzach w tym temacie
cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE