ENERGETYKA, RYNEK ENERGII - CIRE.pl - energetyka zaczyna dzień od CIREChiny
Właścicielem portalu jest ARE S.A.
ARE S.A.

SZUKAJ:PANEL LOGOWANIA

X
Portal CIRE.PL wykorzystuje mechanizm plików cookies. Jeśli nie chcesz, aby nasz serwer zapisywał na Twoim urządzeniu pliki cookies, zablokuj ich stosowanie w swojej przeglądarce. Szczegóły.


PARTNER SERWISU
Chiny24.com


MATERIAŁY PROBLEMOWE
03.04.2021r. 16:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Branża motoryzacyjna jest jedną z kluczowych gałęzi chińskiej gospodarki, a stała się taką dzięki nieustannemu planowaniu i konsekwencji w realizacji założeń. Jej przyszłość jest również planowana z niezwykłą starannością. Nowy plan rozwoju chińskiej branży motoryzacyjnej przedstawiono pod koniec zeszłego roku na corocznym Forum i Wystawie Chińskiego Stowarzyszenia Inżynierów Branży Samochodowej w dokumencie noszącym tytuł Mapa drogowa 2.0 rozwoju technologii dla pojazdów energooszczędnych i NEV (New Energy Vehicle).
26.03.2021r. 16:15

www.cire.pl | Obserwuj nasze newsy na LinkedIn
Ogólnochińskie Zgromadzenie Przedstawicieli Ludowych (OZPL) zatwierdziło Plan Pięcioletni na lata 2021-2025. Było to ważne wydarzenie z perspektywy globalnej gospodarki, dręczonej pandemią koronawirusa. Należy przypomnieć, że początkowo plany władz centralnych zakładały, iż Chiny osiągną neutralność klimatyczną do 2060 roku, a szczyt emisji w 2030 roku. Jednak teraz można śmiało powiedzieć, że rzeczywistość brutalnie zweryfikowała rządowe plany, a ci, którzy mieli nadzieję na odejście od węgla, będą zawiedzeni - czytamy w opinii Jacka Perzyńskiego, współpracownika BiznesAlert.pl.
12.03.2021r. 19:00

www.cire.pl | Obserwuj nas na twitter.com/cire_pl
Niewiele wiemy o współczesnych Chinach. Dyskusja na temat Chin zaczyna się i kończy wokół porównań ChRL do PRL, albo do ZSRR, zazwyczaj chodzi o to, że wszystko co chińskie jest złe. Albo jakościowo, albo etycznie.
Leszek Ślazyk: politolog, publicysta, ekspert do spraw Chin; od 1994 roku związany zawodowo z Chinami, związany z organizacją produkcji w Chinach dla przedsiębiorstw z Polski i krajów Europy Środkowej. Propagator idei współpracy z Państwem Środka w obszarze nowych technologii, zwłaszcza cyfrowych. Twórca portalu chiny24.com. oraz podcastu "Chiny według Leszka Ślazyka".
08.03.2021r. 14:43

www.cire.pl | Obserwuj nas na facebook.com/energetyka
Chiny wspierają dalszy rozwój energetyki jądrowej jako kluczowego narzędzia w dążeniu do ograniczenia emisji dwutlenku węgla.
12.01.2017r. 14:28

Institute for Energy Economics and Financial Analysis (IEEFA)
This report by the Institute for Energy Economics and Financial Analysis (IEEFA) examines 30 corporate case studies to explore China's rising global leadership in the low-carbon-emission energy industry. The extent of China's domestic investment in renewables has surpassed all expectations, with the resulting technology development and economies of scale driving down costs to the point where renewables are exceeding grid parity in an increasing number of market segments.
13.10.2016r. 04:01

Aby odpowiedzieć na pytanie, kto wygra konkurencję w przebudowie energetyki, i tym samym zajmie dobre miejsce w dokonujących się przemianach cywilizacyjnych, trzeba trafnie opisać przebudowę tradycyjnych rynków paliw i energii w nowe rynki prosumenckich łańcuchów usług energetycznych. W tym celu trzeba w szczególności analizować potencjał produkcyjny fabryk OZE/URE (dóbr inwestycyjnych dla nowej energetyki) na świecie, działania globalnych firm informatycznych, a także zdolność regionów (w skali globalnej) do dyfuzji wynalazków w obszarze energetyki prosumenckiej.
Jan Popczyk, Robert Wójcicki, Mateusz Małyszczyk i Łukasz Kordas
14.05.2015r. 13:44

Ponad 10 lat temu, w marcu 2005 r., Chiński Kongres Ludowy przyjął ustawę o energiach odnawialnych. Jednak rozwój OZE nie miał, jak np. Niemczech, zastąpić innych źródeł energii, w szczególności energii atomowej czy paliw kopalnych. Wprost przeciwnie - żeby zaspokoić radykalnie zwiększający się popyt na energię elektryczną, średnio co tydzień oddawano do użytku nowe elektrownie węglowe. Również energia atomowa cieszyła się przychylnością Komunistycznej Partii Chin.
Autor: Andrzej Ancyngier, Hertie School of Governance w Berlinie ("Czysta Energia" - kwiecień 2015)
30.12.2014r. 11:47

Under current policies and investment patterns, the share of renewables in China's energy mix is projected to only reach 17 % by 2030 compared to 13 % in 2010. REmap analysis, however, shows that the country could realistically achieve scaling up modern renewables to 26%. The required investment of USD 145 billion could potentially save China more than USD 200 billion, factoring in the benefits of improved health and lower CO2 emissions.
International Renewable Energy Agency IRENA
19.05.2014r. 14:39

Szef rosyjskiego Gazpromu, Aleksiej Miller, oświadczył 4 marca br, że w maju br. zostanie podpisany ostateczny kontrakt na dostawy gazu do Chin. Opiewać będzie aż na 30 lat. Na początku potrzebny Chińczykom gaz będzie brany "z bazy surowcowej dla obecnych dostaw gazu do Europy".
Autor: Jan Wyganowski ("Energia Gigawat" - nr 4-5/2014)
07.05.2014r. 14:10

Większość światowych gospodarek stawia sobie za główny cel utrzymanie niskich cen energii i przez to zwiększanie konkurencyjności. Ochrona środowiska spada na dalszy plan. Podczas gdy największe gospodarki świata bazują i będą bazować na paliwach kopalnych, Europa idzie pod prąd. Samodzielnie realizacja scenariusza zeroemisyjnego może doprowadzić do sytuacji, w której całość unijnej emisji będzie stanowić zaledwie 14-15% tego, co wypuszczą do atmosfery Chiny. Nasuwa się pytanie: kto za to zapłaci i jak zmieni się gospodarcza mapa świata?
Autor: dr inż. Andrzej Sikora - Wydział Wiertnictwa, Ropy i Gazu Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie Instytut Studiów Energetycznych Sp. z o.o. ("Energetyka Cieplna i Zawodowa" - nr 2/2014)cire
©2002-2021
Agencja Rynku Energii S.A.
mobilne cire
IT BCE